Akustik Ses İzolasyonu

Akustik ses izolasyonu (hacim akustiği) duysal etkinliğin yüksek olduğu alanlarda uygulanması gereken bir işlemdir. Kongre merkezleri, konferans salonu, tiyatro salonu, müzik odası gibi alanlarda kullanılan özel malzemeler yardımı ile yapılan hacim akustiği, ortamdaki seslerin net şekilde işitilmesini sağlayan özelliklere sahip ses izolasyonu malzemeleridir.

Hacim akustiği yaparken kullanılan malzemeler son derece önemlidir. Dekoratif amaçlı olarak da kullanılan dekoratif malzemeler, ses emilim güçleri çok yüksek olmadığı için beklentiyi elde etmek biraz güç olur. Bununla birlikte kullanılacak akustik kumaş panel kaplama, geniş alanlar için en iyi sonuçların elde edilmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Akustik ses izolasyonuHacim Akustiği

Ortamlarda yaşanan rahatsız edici gürültüler, ortam sakinlerinin sıkıntılı zamanlar geçirmesine neden olur. Duysal etkinliklerin daha aktif olduğu mekânlarda özellikle bu tip durumlardan kaçınmak gerekmektedir. Akustik kumaş panel kaplama, bu işlem için özel olarak oluşturulan bir formül olup hem görsel açıdan güzel bir görünüm sunmakta hem de beklentilerin ötesinde sunduğu performansı ile ses akustiği düzenlemesi sağlamaktadır.

Akustik ses izolasyonuHacim Akustiği – Gürültü Yalıtımı – Ses İzolasyonu & Akustik ve ses yalıtım

İletişim, iki kişi arasında geçen konuşmaların net şekilde duyulması ile sağlanır. Genel olarak insanların sesleri net şekilde işitmeleri için uygun ortamların oluşturulması gerekmektedir. Açık alanlarda bunu sağlamak çok mümkün olmasa da kapalı alanlarda kullanılacak bazı malzemelerle ses akustiği veya gürültü yalıtımı sağlamak mümkündür. Akustik ve ses yalıtım alanlarında Türkiye geneline sunmuş olduğumuz hizmetlerimizi değerlendirerek istediğiniz sonuçları en iyi şekilde elde edebilirsiniz.

Akustik ses izolasyonuAkustik ses izolasyonu nasıl yapılır?

Ortam değerlendirmesi ve ölçümü yapıldıktan sonra gerekli ses izolasyon malzemeleri kullanılarak ortam için en uygun şekilde sonuçların elde edilmesi sağlanır. Akustik sez izolasyonu, Mutlu Akustik ekibi tarafından en hummalı şekilde yapılan işlemler sonucunda başarıya götüren hizmetlerdir.

Akustik ses izolasyonuÇok sayıda referansımız ve yenilenen portföyümüz ile siz değerli müşterilerimizin aradığından çok daha fazlasını sunmaya devam ediyoruz. Hacim akustiği alanında başarılı sonuçlara ulaşmak için yapmanız gereken tek şey iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşmak olacak. Deneyim, uzmanlık ve uygun fiyatların adresi ile ihtiyacınızı doğrudan karşılayın.

Leave A Comment