Duvar Ses ve Isı Yalıtımı

Ortak Duvar ses ve ısı yalıtımı konusunda oldukça kola uygulanabilir SoundBar Çapraz bağlı akustik şilteler iki alçıpan arasında zımba ile tutturularak kolayca uygulanabilen yüksek ses yalıtımı ve ısı yalıtımı sağlayan Türkiye ‘de tarafımızdan üretilen eşsiz bir üründür. Ürün ayrıca  şap ve parke altı ses yalıtımı konusunda son derece etkili bir ses yalıtım malzemeleri dir. Hücre yapısından dolayı ses yalıtımı ile birlikte ısı yalıtımı da sağlamaktadır. Bu malzemeler evin içerisinde zemine uygulanabildiği gibi duvarlara da uygulanabilmektedir. Duvarlara uygulanmasında alçı levhalardan da yararlanılmaktadır. Böylece ortak duvar ses yalıtımı kolayca sağlanmaktadır. Duvarda uygulanan SoundBar akustik şilteler uygulama sonrası direk boyanabilir veya üzerine alçı levhalar kapatılabilmektedir. Bu uygulama sayesinde ciddi bir ses yalıtımı sağlanmaktadır. Ses yalıtımı akustik şiltenin yapısı sayesinde sağlanmaktadır. Yüksek desibellerin yalıtımını rahatlıkla yapmaktadır. Hava doğuşumlu seslerde 42dB 2’e kadar yüksek ses yalıtımı sağlar.

Duvar Arası Ses Yalıtımı

Duvar Ses ve Isı YalıtımıEv ses yalıtımı için akustik şiltelerin kullanılması çok önemlidir. Ses yalıtımının yapılması gereken bütün alanlarda bu şilteler uygulanabilmektedir. Uygulama alanlarında bir tanesi de duvarlardır. Bu sayede akustik ses yalıtımı yapılmaktadır. Yan dairede olan gürültüler ya da evimizde olan gürültüler birilerini rahatsız etmeyecek şekilde yalıtılmaktadır. Bu yalıtım yapılmadan önce yan dairede olan konuşmalar rahatlıkla duyulmakta iken, yalıtımdan sonra bu durum tamamen ortadan kalkmaktadır. Son dönemde kullanımı daha artan bu şiltelerin duvarlara uygulanması çok pratiktir. Bu konuda uzman olan ustalar kısa süre içerisinde duvarlara akustik şilteleri yerleştirerek kullanıma hazır hale getirmektedir. Şiltelerin kalınlığı 2 mm ile 15 mm arasında değişmektedir.

Duvarda SoundBar Akustik Şilte kullanımı

Duvarda akustik ses yalıtımı daireler ya da diğer yerler için çok önemlidir. Teknolojinin gelişmesi hayatımıza yansımaktadır. Yansıma alanlarından bir tanesi de ses yalıtımıdır. Son teknoloji kullanılarak üretilen bu ürünler ses yalıtımının yanında ısı yalıtımı da yapmaktadır. Böylelikle hayali kurulan mekanlar oluşturulabilmektedir. Yazın serin ve sessiz olan mekanlar, kışın sıcak ve sessiz olmaktadır. Şiltelerin uygulanmasının kolay olmasının yanında başka özellikleri de bulunmaktadır. Şilteler oldukça hafiftir. Böylece uygulama sırasında uygulanması daha kolay olmaktadır. Duvar içinde bulunması muhtemel haşere ya da diğer zararlılara karşı dayanıklıdır. Yani duvar içinde zarar görebilmesi mümkün değildir. Ayrıca çökme ya da benzer sıkıntılar olmamaktadır. Yırtılmaya karşı dayanıklı olan akustik şilteler sarı renkte üretilmektedir. Üretildikleri malzemelerin insan sağlığı için herhangi bir riski bulunmamaktadır. Akustik şilteler farklı yoğunluklarda üretilmektedir. Yoğunlukları, kullanılacak yere değişim göstermektedir. Genel olarak yoğunlukları şu şekildedir; 1 metreküpe yaklaşık 30 ile 150 kg arasında şilte şeklindedir. Ağırlığının tamamını hücre duvarları oluşturmaktadır. Hücrelerin içleri boştur. Bu özelliği sayesinde çok etkili ısı ve ses yalıtımı yapmaktadır. ses yalıtımı

Leave A Comment