Yanmaz Labirent Sünger

Yanmaz labirent sünger; yüksek ses emilim gücüne sahip akustik düzenleme ve ses yalıtımı süngeridir. Son derece dayanıklı, antibakteriyel özelliğe sahip ve dekoratif anlamda kullanımı ile mükemmel sonuçlar sunan akustik sünger, birçok alanda kullanılabilme kapasitesine sahip özel bir üründür.

whatsapp
telefon-siparis
kargo
Yangına Dayanıklı
Uygulama Hizmeti
Made in Turkey

Yanmaz Labirent Sünger Nedir?

Yanmaz Labirent süngerin ortamda oluşan seslerin duvar zemin ve tavana çarpmasıyla oluşan yankılanma ve eko sorununu çözüm getiren bir üründür. Akustik süngerlerin genel işlevi sesleri soğurması sonucu seslerin daha net ve anlaşılır bir frekansta yayılmasını sağlar. Yanmaz Labirent sünger ve diğer akustik süngerler bir ses yalıtım malzemesi değildirler, ancak küçükte olsa ses yalıtımına katkı sağlarlar. Rahatsızlık veren seslerin arttığı günümüzde, özellikle de büyük şehirlerde çözüme ulaşmak için kullanılan ses yalıtım süngerleri ve akustik süngerler, yaşanan sıkıntıları büyük oranda çözüme ulaştırmaktadır. Ancak bu ürünler arasında tercih yaparken daha uzun ömürlü olan malzemelerden yana tercih kullanmak, daha sağlıklı sonuçlara götürür. Özellikle yangın riskinin olduğu elektronik cihazlı mekanlar için son derece tavsiye edilebilir bir üründür.

EPDM Bariyer Nedir ?

Ağır Ses Bariyeri yüksek frekanslı sesleri ve oluşan titreşimleri engelleyen bir ses yalıtım malzemesidir.EPDM Bariyer »

Bariyerli Labirent Sünger

Bariyerli Labirent Sünger, özel iki akustik levha arasına eklenen ağır EPDM kauçuk bariyerle, Özel makinelerde preslenerek oluştulan yüksek ses yalıtımlı ürünlerdir. Bu işlemi el yordamı ile yapan firmaların ürünleri yapıştırıcı kalitesinin kötü olması nedeniyle ürünlerin duvardan düşmesine neden olmaktadır. 5.5kg  6 kg ağırlığında 1m2 boyundaki bir ürünü duvarda sadece yapıştırı ile tutmak oldukça güçtür. Bu nedenle böyle bir ürün alacaksanız mutlaka presslenmiş olması önemlidir.

Akustik Labirent Sünger

Bariyerli Labirent Sünger Nerede Kullanılır?

Bariyerli Labirent Sünger, Tavan Ses Yalıtımı ve Duvar Ses Yalıtımı ihtiyaç duyulan Gitar odası, ses kayıt odası, müzik odası, sinema salonu,  Hidrofor odası, Kazan dairesi gibi tüm alanlarda kullanılabilir bir üründür. Ürün yangın yürütmez özellikte olduğu için özellikle riskli alanlarda tercih edilebilir.

Akustik yapıştırıcı ürünleri; sünger, bariyer, halı gibi meteryalleri yüksek kalitede yapıştırma sağlayan solvent bazlı bir üründür. inceleyinAkustik Yapıştırıcı »

Bariyerli Labirent Sünger Nasıl Uygulanır?

Bariyerli Labirent Sünger uygulaması oldukça basittir. Yüksek solvent oranına sahip akustik yapıştırıcı bir kompresör yardımı ile yapıştırılacak yüzeye ve ürünün duvara yapışacak düz yüzeyine uygulanır. Daha sonra duvara uygun şekilde yapıştırılır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu yeterli miktarda akustik yapıştırıcı uygulanması (ne az nede fazla olmamalı), ve yandaki ürünle arasında boşluk bırakılmadan yapıştırma işlemi gerçekleşmelidir. Gerekirse ürün kenarlarına maket bıçağı yardımı ile gerekli düzeltmeler yapılmalıdır.

Uygulanışı

Ses yalıtımı konusunda uzman olan ekibimiz, projenin yapılacağı alanda gerekli ölçüm ve incelemeleri yaptıktan sonra yanmaz labirent sünger uygulamaktadır. Uygulama, kendinden yapışkanlı modellerde herhangi bir yapıştırıcı malzeme kullanılmadan yapılmakta, düz modellerinde ise solid yapıştırıcı kullanılmaktadır.

Kullanım Alanları

Gitar odası, ses kayıt odası, müzik odası, sinema salonu, tiyatro salonu, konferans salonu gibi yerler başta olmak üzere ses yalıtımı ve akustik düzenleme gerektiren tüm alanlar için ideal bir üründür.

Teknik Özellikler

Bu ürünümüzle ilgili teknik özellikler ve diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik Bilgiler

Ürün Adı: Yanmaz labirent sünger

Sünger Ölçüleri: 100 cm x 100 cm.

Kalınlık Ölçüleri: 30mm. 40mm, 50mm

Sünger Paket İçeriği: 100 cm x 100 cm ebat plaka halinde satılmaktadır.

Renk Çeşitleri: Siyah ve andezit koyu gri (müşteri talebi doğrultusunda farklı renk seçenekleriyle de üretilebilir.)

Evet. Projenize göre farklı ölçü ve kalınlıklarda üretimlerimiz mevcuttur. Standart ölçü dışındaki ölçüler fire verdiğinden , fire payları fiyatlara yansıtılmaktadır.

Alev almaz / yanmazlık Firend ; yanmazlıkta BS476 : class 0 ve Unı 9175 : 2008 M1 sertifikalarına sahiptir.

Ürünlerimiz günlük olarak toz almaya veya vakumlu temizliğe, haftalık olarak nemli bezle temizlemeye uygundur. Ayrıca elektrikli süpürge ile temizlemeye imkan verir.

whatsapp
telefon-siparis
kargo
Yangına Dayanıklı
Uygulama Hizmeti
Made in Turkey