EPDM Ağır Ses Bariyeri

EPDM ağır ses bariyeri, ağır kurşunlevha bariyer ile eşdeğer bir malzeme olup geniş kullanım alanlarına sahip bir üründür. Tavan ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı ve zemin ses yalıtımı alanlarında kullanılan ses bariyeri, rahatsız edici seslerin önüne geçebilmek için en sık tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Kurşun bariyerlerin maliyet bakımından pahalı olmasından kaynaklı olarak mimar ve mühendislerin son zamanlarda daha fazla tercih ettikleri EPDM ağır ses bariyeri, performansı ve ses yutum özelliği ile kurşun bariyer kadar etkili çözüm üretebilme kapasitesine sahiptir.

whatsapp
telefon-siparis
kargo
Yangına Dayanıklı
Uygulama Hizmeti
Made in Turkey

EPDM Ağır Ses Bariyeri

EPDM ağır ses bariyeri, standartlara uygun olarak üretilen bir ürün olduğu için ses yalıtımı ve akustik düzenleme alanında en sık tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Ses yalıtım bariyeri, ağır olmasına karşın esnek olma özelliği ile dikkat çekicidir. Yapılarda ses yalıtımı ve ses kontrolü sağlamak amacı ile kullanılan izolasyon malzemesi, fiyat bakımından kurşun bariyer ses yalıtım malzemesine göre daha ekonomik ve aynı performansa sahip bir üründür. Son yıllarda yapılan yeni inşaatlarda daha fazla kullanılmaya başlayan ve beklentilerin ötesinde performans sağlayan ses yalıtım bariyeri ile mekânlardaki rahatsız edici gürültülerin önüne geçmek son derece kolay hale gelmektedir.

EPDM Ağır Ses Bariyeri Test Sonuçları

KALINLIK AĞIRLIK m² BAŞINA  SES İLETİM SINIFI (STC)
2.0 mm 3,5 kğ 21 db
2.5 mm 4,4 kğ 24 db
3.2 mm 6,0 kğ 27 db

Yüksek ses yalıtımı için kullanın

Sinema salonu, ses kayıt stüdyosu, konferans salonu, tiyatro salonu, spor salonu gibi alanlar, seslerin yüksek çıktığı alanlardır. Şehir merkezinde kurulan bu salonlardan yankılanan sesler, çevrede oturanların rahatsız olmasına neden olmaktadır. Daha önce ses yalıtımı için bu mekanlarda da kurşun bariyer ses yalıtım malzemesi kullanılmaktaydı. Ancak yapılan testlerde, kurşun bariyer, zehirli toksin içerdiği tespit edilmiş ve daha kullanışlı ve aynı performansa sahip olan EPDM ağır ses bariyeri, bu malzemenin yerini almıştır. Yüksek ses yalıtım özelliğine sahip olan ses izolasyon malzemesi ile rahat bir soluk alacaksınız.

Yankı Sorunundan kurtulun

EPDM ağır ses bariyeri uygulandığı halde bazı mekanlarda yankı veya çınlama sorunları görülebilmektedir. Bu tip durumların önüne geçmek için malzemeye ek olarak akustik sünger, akustik panel, ses emici paneller EPDM bariyer üzerine ek olarak kullanılmaktadır. elastik polimerlerden üretilmiş, iki alçıpan arasında, ister bölme duvarlarda, isterse tavan uygulamalarında hava doğuşlu seslerin yalıtımı için kullanılan ağır ses bariyeri, rahatsız edici seslerin yok edilmesinde son derece etkili bir malzemedir.

Akustik süngerlerde ağır ses yalıtım bariyeri kullanımı

Yer kaybı ve seslerin engellenmesinde kullanılan ağır epdm ses bariyeri, bazı yerlerde yetersiz gelebilmektedir. Bu tip sorunların önüne geçmek için yapısının da müsait olması sayesinde akustik süngerler kullanılmaktadır. Bu sayede yaşanan ses kaybı sorunları ortadan kalkmaktadır.

Uygulama için arayın

Alanında uzman ve uzun zamanların deneyimine sahip olan Mutlu Akustik, Türkiye’nin her yerine hizmet götüren bir isimdir. EPDM ağır ses bariyeri fiyatları ve diğer teknik detayları hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Uygulanışı

Ses yalıtımı GO firmamızın uzman kadrosu alanlarda gerekli ölçümü yaptıktan sonra en iyi şekilde uygulama yaparak mekanları rahatsız edici seslerden arındırmaktadır.

Kullanım Alanları

Vicoustic akustik sünger; müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayınevi, spor salonu, eğlence mekanları gibi seslerin yüksek frekanslı olarak yayıldığı tüm alanlarda kullanılabilmektedir.

Teknik Özellikler

Bu ürünümüzle ilgili teknik özellikler ve diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikler:

Ebatları: 50 cm ile 50 cm x Plaka ölçülerinde olup, 50 mm kalınlıkta perakende olarak satışa sunulmaktadır.

Paket Miktarı: 50 cm x 50 cm cm ebad plaka 40 adet paket halinde satılmaktadır. 1 Paket 10 m² Satılır.

Renkleri: Siyah ( koyu andazit gri )  standart olarak satılır, renkli üretimi mümkündür.

Opsiyonlar: Özel kalınlık 100 mm ve üzeri üretim mümkündür. Ebatlarda özel kesim mümkündür.

Yanmazlık: Vicoustic kare süngerler yanmazlık özelliği yoktur. Opsiyoneldir

Yoğunluk: 15 / 26 Kğ / M³

50 cm ile 50 cm x Plaka ölçülerinde olup, 50 mm kalınlıkta perakende olarak satışa sunulmaktadır.

Vicoustic kare süngerler yanmazlık özelliği yoktur. Opsiyoneldir

Ürünlerimiz günlük olarak toz almaya veya vakumlu temizliğe, haftalık olarak nemli bezle temizlemeye uygundur. Ayrıca elektrikli süpürge ile temizlemeye imkan verir.

whatsapp
telefon-siparis
kargo
Yangına Dayanıklı
Uygulama Hizmeti
Made in Turkey