Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Ortak duvar ses yalıtımı ihtiyacı son yıllarda artan ses yalıtımı zayıf daireler arasında ihtiyaç duyulan ve yaygınlaşmaya başlayan bir ses yalıtım çözümüdür. Yeni yapılacak dairelerde ya da eski yapıların tamamına uygulanabilen ürün çeşitleri bulunmaktadır. Bariyer ve Go-Bar Akustik şilte ortak duvarla yüksek ses yalıtımı yapan ürünlerdendir. Go-Bar Hücre yapıları sayesinde ısıyı ve sesi taşımayan bu ürün, ses yalıtımıyla birlikte ısı yalıtımı da sağlamaktadır. Bu özelliğinden dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilen nadide bir üründür. Bariyerli Sünger ve Go-Bar Akustik şilte bina ya da ev içinde birçok yere rahatlıkla uygulanmaktadır. Evin zeminine, duvarlara uygulanabildiği gibi daireler ve binaların ortak duvarlarında da kullanılmaktadır. Bina ya da mekanlar arasında uygulanabilmesi ciddi bir rahatlık sağlamaktadır. Her mekan kendi içerisinde belirli bir gürültüye sahip olabilmektedir. O mekanda bulunan kişiler için rahatsız edici olmayan o gürültü hemen yan tarafta bulunan binanın içindeki insanlar için rahatsız edici olabilmektedir. Bundan dolayı ortak duvarlar arasına uygulanacak olan ses yalıtımı insanları ciddi bir rahatsızlıktan kurtarmaktadır.Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Daire ortak duvar Ses Yalıtımı

Daire ortak duvar ses yalıtımı sağlamak için daire tarafından ortak kullanılan duvarlara Soundbar akustik şilte  ve Bariyer uygulamasının yapılması gerekmektedir. Ses durumuna göre değişik kalınlıkta olan bu ürünler tercih edilebilmektedir. Her iki binada da daireler bulunmakta ise normal kalınlıktaki ürünler uygulanırken, eğer binalardan bir tanesi daha gürültülü bir mekan ise uygulanacak olan ürünlerin kalınlığı ve yoğunluğu artabilmektedir. Böylece yüksek sesin yalıtımı sağlanmış olacaktır. Ev ses yalıtımı yapılırken sadece altta ve üstte bulunan daireler değil, daha geniş düşünülmesi gerekmektedir. Evin tamamının ses yalıtım malzemeleri kaplanması gerekmektedir. Böylece tam ve doğru bir ses yalıtımı sağlanmış olacaktır. Aksi takdirde tam bir ses yalıtımından söz etmek doğru olmayacaktırr.

Ev Ses Yalıtımının Sağlanması

Ev ses yalıtımı için evin dış duvarlarına, zeminine ve tavanına ses yalıtımı uygulanması gerekmektedir. Go-Bar Akustik Şilte ve Bariyerli Bondex Sünger   uygulandığı yerler farklılaştıkça uygulama yöntemleri de farklılaşmaktadır. Örneğin zemine uygulanırken şap altı uygulaması ve parke altı veya halı altı uygulaması yapılabilmektedir. Ses yalıtım ürünleri kullanıldığı bölgeye uygun kalınlıkta seçilmesi gerekmektedir. Her yere aynı ürünün uygulanması gibi bir durum söz konusu değildir. Gürültü durumuna göre farklı kalınlıktaki ses yalıtım ve akustik ürünleri kullanılmaktadır. Eğer çok gürültülü bir mekanın ses yalıtımı yapılacaksa ses yalıtım özelliği daha yüksek bir ürün, normal bir daire için ise ortalama kalınlıktaki Go-Bar ses yalıtım şilteleri veya süngerleri tercih edilmektedir. Bunun gibi durumlar dikkate alınarak seçiminin yapılması gerekmektedir. Böylelikle ev ya da mekan için en uygun ses yalıtımı sağlanmış olmaktadır.

Leave A Comment