Akustik Sünger Kullanım Alanları Nerelerdir?

Akustik sünger, özel olarak üretilmiş, değişik formlara sahip bir ses yalıtım malzemesidir. Günümüzde birçok alanda kullanılan akustik süngerler, ortamda yayılan seslerin yalıtılmasını ve akustik düzenleme sağlamasında yardımcı olmaktadır.

Mekanlarda meydana gelen çınlama, titreşim, eko ve diğer rahatsız edici seslerin yok edilmesinde başarılı sonuçlar elde etmek isteyenler, akustik sünger kullanarak işlerini kolaylıkla halledebilmektedirler. Yanmaz özelliğe sahip olan süngerler, nem tutmama özelliği ve ıslanmaya karşı dayanıklı olması ile bilinen malzemelerdir. Bu özellikleri sayesinde uzun süre kullanıma açık halde olan akustik süngerler, farklı form ve renklerden oluştuğu için kullanılan mekanlarda dekoratif anlamda da şık bir görünüm oluşmasına katkıda bulunmaktadır.

Akustik Kullanım Alanları Nerelerdir?Akustik sünger nerelerde kullanılır?

Ses yalıtımı ve akustik düzenleme ihtiyacı duyulan alanlarda kullanımı ile mükemmel sonuçların elde edilmesini sağlayan akustik süngerler, yaşam alanlarının her kategorisine uygun şekilde tasarlanmaktadır. Standart ölçüleri, Avrupa ve uluslararası standartlara göre üretilen ses yalıtım ürünleri, müşterilerin taleplerine göre farklı renk seçenekleriyle de üretilebilmektedir. Bu özelliklerinin yanında dekoratif anlamda şıklık kazanılmak istenen yerler için de son derece ideal ürünler olduğundan söz etmek gerekiyor. Stüdyo, ses kayıt odası, TV yayın odası, radyo yayın odasıi hastane odası, MR odası, evde sinema salonu, tiyatro salonu gibi alanlar başta olmak üzere birçok alanda seslerin netleşmesini ve dışarıdan gelen sesleri engelleyen akustik süngerler, farklı model seçeneklerine sahip malzemelerdir.

Akustik Kullanım Alanları Nerelerdir?Akustik sünger çeşitleri nelerdir?

  • Basotect akustik sünger
  • Piramit akustik sünger
  • Yumurta akustik sünger
  • Labirent akustik sünger
  • Special akustik sünger
  • Bondex süngerler
  • Bariyerli yalıtım süngerleri
  • Düz akustik sünger
  • Panel süngerler

Farklı özelliklere sahip olan akustik süngerler, mekanların hem şık hem ses yalıtımına karşı mukavemetli olmasını hem de ısı yalıtımı gibi olmazsa olmaz şartları yerine getirmektedir. Ses yalıtımı GO ekibimiz, uzmanlık alanı ile hizmet verdiği akustik tasarımlar alanında müşterilerinin beklentilerinden çok daha fazlasını karşılayan, uzun zamanların deneyimine sahip bir ekipten oluşmaktadır. Projeleriniz ve siparişleriniz için iletişim numaramızdan firmamıza ulaşabilirsiniz.

Akustik Kullanım Alanları Nerelerdir?

Leave A Comment