Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı, alt katan giden sesleri engellemek için uygulanan bir sistemdir.

Bu sistem, özellikle de şehir merkezlerinde olan yaşam alanları, iş merkezleri ve ofislerde kullanılan bir teknik olup rahatsız edici gürültülerin etkisinde kalınmak istenmeyen tüm durumlarda kullanılabilmektedir.

Mekanlarda oluşan rahatsız edici gürültüleri engellemek için kullanılan zemin ses yalıtımı, parke altı veya şap altı alanlarında kullanılabildiği gibi, inşaat işlemi tamamlanmış yerler için akustik halı kullanılarak da aynı amaca ulaşılabilir. Genel olarak parke altı kullanımlarda daha etkili sonuç alabilmek için kullanılan yumurta formlu mantarlı kauçuk levha, epdm ses bariyeri ve süngerpan, rahatsız edici gürültü, titreşim ve eko gibi seslerin yok edilmesinde son derece etkili malzemelerdir. Şap altı zemin ses yalıtımı için de ise kullanılan malzemeler genel olarak kauçuk levha bariyer ve ses kesici süngerpan olarak görülmektedir. Bu malzemeler, rahatsız edici seslerin yok edilmesinde başarılı performans göstermektedir.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı nasıl yapılır?

İnşaat halinde olan alanlarda çok daha rahat bir şekilde yapılabilen zemin ses yalıtımı, uygun malzemeler kullanıldığında darbe, parke, zemin, titreşim ve vibrasyon gibi rahatsız edici gürültülerin yok edilmesi başarılı bir şekilde sağlanabilir. Darbe kaynaklı seslerin geçişini engellemek için ise kullanılan Mantar şilte rulo, halı kauçuk gibi ses izolasyon malzemeleri, yaşam alanlarında rahatsız edici sesleri engellemek adına kullanılabilecek en kaliteli ürünlerdir.

Zemin Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı GO ile En İyi Sonuçlar

Zemin ses yalıtımı, uzmanlık isteyen bir alan olup hesaplamaların son derece dikkatli yapılması gerekmektedir. Sesyalıtımıgo.com ekibi olarak görseller veya yerinde ölçüm yaptıktan sonra mekan için en uygun ses yalıtım malzemesi ile uygulamaya geçmekteyiz. Ses kayıt stüdyosu, bateri odası, müzik odası ve darbe, titreşim, topuk sesi gibi rahatsızlık veren seslerin yoğunlukta olduğu alanlarda en iyi şekilde uygulama yaparak sonuçların mükemmel olmasını sağlamaktayız.

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses izolasyonu

Düşme, sandalye kayması, topuk sesleri veya darbe kaynaklı oluşan sesler, sadece alt kattaki komşularınızı rahatsız etmekle kalmaz, tüm binanın rahatsızlık duymasına neden olur. Bu tip durumların önüne geçebilmek için zemin ses izolasyonu yapmak gerekmektedir. Çalışan sayısının çok olduğu yerler başta olmak üzere aile apartmanlarında da zemin ses izolasyonu ile yaşanan rahatsızlık verici seslerin önüne geçilmektedir.

Zemin Ses Yalıtımı

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

İstanbul Anadolu Yakasıİstanbul Avrupa YakasıAnkaraBursaİzmir
AntalyaAdanaAydınBalıkesirDenizli
DiyarbakırErzurumEskişehirGaziAntepHatay
KahramanmaraşKayseriKocaeliKonyaMalatya
ManisaMersinMuğlaOrduSakarya
SamsunŞanlıurfaTekirdağTrabzonVan
AzerbaycanBaküKatarÜrdünGürcistan
KıbrısİranUkranyaRusyaKazakistan
IrakKuveytAfrikaSenegalNijerya
SomaliLefkoşaRomanyaTürkmenistanDoğa
TiflisMoskavaBosna HersekKosovaBağdat

Leave A Comment