Asansör Ses Yalıtımı

Asansör ses yalıtımı yapılmamış bir asansör dairesinde veya asansör kuyusunda bulunan motorun ürettiği gürültü gece uyutmaz sabah erkenden ayağa kaldırabilir. Sizi çok iyi anlıyoruz. bu gürültü bütün uyku düzeninizi bozuyor sizi daha öfkeli biri haline getirebiliyor. Çoğu uzun süreli gürültüye maruz kalan kişiler etrafına daha agresif davranabiliyor ve hatta ve en istenmedik şekilde el ve yüzde yaralar çıkabiliyor. aslında tüm bunlara gerek kalmadan konutlarınızın daha sessiz ve huzurla yaşayabileceğiniz alanlar olmasını sağlamak çok zor değil.

Asansör ses yalıtımı nasıl yapılır ?

Asansör ses yalıtımı yapmak için müşterinin şikayeti oldukça önemlidir. ancak asansör dairelerinde ses yalıtımı genel olarak tavan ve zeminin profesyonel ve gürültü türüne göre seçilmiş malzemelerle profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Gürültünün şiddetine göre duvarlarda 7 katmandan başlayan yerinde imalat asansör ses yalıtımı yapılmaktadır. Mutlu akustik kullandığı Premium ürünler ve profesyonel işçilikle duvar ses yalıtımı ve zemin ses yalıtımı yaparak bu alanları ses geçirmez seviyeye ulaştırmak için size uygun seçenekler sunar.

Asansör sesi nasıl kesilir ?

Asansör sesini kesmek elbette kolay değildir. Asansör, hidrofor ses yalıtımı gibi mekanik bir gürültüdür ve bina ile temas noktası oldukça çoktur. Özellikle tüm cihazlar yerleşmiş ise bu asansör ses yalıtımını daha güç bir hale getirebiliyor. Örneğin üst kattan gelen asansör sesi var ve bütün cihazlar herhangi bir yalıtım yapmadan yerleşmiş, kontrol panosu duvara sabitlenmiş. Bu durumda cihazların ayakları zemine temas ettiğinden motor ve diğer ekipmanlar üzerinde oluşan titreşim zemine geçer. Şap aracılığı ile duvar, kolon ve kirişlere iletilen titreşim yanlızca alt kat değil bir kaç kat alta kadar ilerleyebilir. Bu sorunları gidermek için bu cihazların altında en basitinden kauçuk ayaklar veya daha profesyonel ürün isteyen müşterilerimiz için padlar veya MA Yay sistemlerini kullanmak gerekebilir.

Asansör ses yalıtım fiyatları ?

Asansör ses yalıtım fiyatları motorların çıkardığı gürültü, evinize gelen gürültünün şiddeti, rahatsız olma zamanlarınız (gündüz -gece) vb gibi bir çok faktöre göre değişmektedir. Burada sizin şikayetinize göre akustik uzmanımızın rahatsız olunan bölgede oluşan gürültüyü ideal ses seviyesine düşürmek için gerekli olan malzeme ve işçiliklerin hesaplaması yapıldıktan sonra ses yalıtım fiyatlarımız tarafınıza teklif formunda iletilecektir. Ses yalıtımı nihayetinde pahalı bir uygulamadır. Bu nedenle seçeceğiniz firmanın bu konuda referans ve yeterliliklerine dikkat etmeniz bütçeniz ve sağlığınız için oldukça önemlidir.

Leave A Comment