Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke altı ses yalıtımı ihtiyacı apartman gibi konutlarda yaşayanlar için günümüzde ciddi sorundur. Alt kata giden topuk sesi ve TV sesi, konuşma seslerinin izolasyonunu sağlayan ürünler bulunmaktadır.

SBR Siyah Kauçuk, Kırçıllı Kauçuk ve SoundBar Akustik şilte.  Parke altı şap altı ses yalıtım şiltesi  akustik şilteler çapraz bağlı poliüreten ürün olup amorf hücre yapılarına sahip su ve nemden etkilenmeyen basınca karşı uzun yıllar yapısı bozulmayan polimerik bir malzemedir. Hücrelerin içleri hava ile doludur antibakteriyeldir bu yapısı sayesinde insan sağlığına zararlı madde içermez. Nem ve küf oluşturmaz ve bunlardan etkilenmez. Bu yapısı ısı ve ses yalıtımı yapmaktadır. Isı ve ses yalıtımında son derece etkili bir üründür. Bu ürün duvara, zeminde şap altı, parke altı, halı altına ya da tavana uygulanabilmektedir. Her bölge için farklı teknikler kullanılmaktadır.

Zemin Ses Yalıtımı İçin Farklı Uygulamalar

Zemin için de farklı bir uygulama yapılarak ses yalıtımı sağlanmaktadır. Akustik şilteler, parkelerin altına uygulanabilmektedir. Bu şekilde akustik şilte uygulamasının yapılabilmesi kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Böylece ses ve ısı yalıtımı sağlanması daha kolay olmaktadır. Parke altı ve Halı altı ses yalıtımı sağlayan bu ürünün uygulaması ile evler daha sessiz bir ortama dönüşebilmektedir. Alt kattan gelen sesler, bu uygulama ile yalıtmak ve yine alt kata gidecek sesleri absorbe etmek mümkündür.. Zeminde darbeye bağlı oluşabilecek seslerin yalıtımını GO-Bar Akustik şilteler rahatlıkla yapmaktadır.Parke Altı Ses Yalıtımı

Parke ve Halı Altı Isı ve Ses Yalıtımı Akustik Şilte

Ses yalıtımı için akustik şiltelerin zemine yerleştirilmesi gerekmektedir. Bina yapılırken şap altından uygulanan akustik şilteler, eski binalarda ise farklı yöntemlerle yerleştirilmektedir. Bu yöntemlerden en fazla tercih edileni, akustik şiltelerin parke altına yerleştirilmesidir. Parke bulunmayan yerlerde ise daha farklı uygulamalar kullanılmaktadır. Cami gibi zeminin tamamımın halı ile kaplı olduğu mekânlarda akustik şilteler halının altından uygulanmaktadır. Halı altı akustik şilte uygulaması için zeminin tamamen halı ile kaplı olması gerekmektedir. Eğer zemin bazı bölgelerinde halı yoksa bu yöntem kullanılamayacaktır. Halı altına yerleştirilen akustik şilteler, diğer uygulanan yöntemlerde olduğu gibi ses yalıtımı konusunda olumlu sonuçlar vermektedir. Diğer yöntemlerden farklı olması, etkili olmayacağı anlamına gelmemektedir.

Parke ve Halı Altı Akustik Şilte Uygulamasının Avantajları

Parke altından ya da halı altından uygulanan şilteler ses yalıtımının yanında şiltenin hücre yapısı gereği ısı yalıtımı da sağlamaktadır. Bu durum kullanıcılar için bir avantaj olarak görülebilmektedir. Hem ses yalıtımı hem de ısı yalıtımının aynı malzeme ile sağlanması ciddi bir avantajdır. Akustik şiltelerin kullanıldığı mekânlar yaz aylarında hem sessiz hem de serin olurken, kış aylarında ise hem sıcak hem de sessiz olmaktadır. Halı ya da parke altına yerleştirilen akustik şiltelerle ilgili en büyük çekince, bu malzemelerin çökme yapacağı konusudur. Akustik şilteler yapısı gereği çökmeye karşı dayanıklıdır. Bu durum dikkate alınarak üretimleri yapılmaktadır. Kullanılacak yere uygun özellikte olan akustik şiltelerin seçilmesi ile böyle bir sorun yaşanma ihtimali bulunmamaktadır. Bunun dışında bu şilteler yırtılmaya ya da haşerelere karşı dayanıklıdır.

Leave A Comment