Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı ortamda doğan seslerin farklı bir ortama geçişini engelleyen ve ortamdaki yankı gibi akustik düzeni bozan sesleri düzenleyen çalışmaların bütünüdür.

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan ses farklı uygulamalar ve uygulama yapılacak alanda ihtiyaç duyulan ses sorununa çözüm üreten ve alanın imkan verdiği ölçüde sorunu gidermek mümkündür.

Bu konuda bir çok projeye imza atmış firmamız Akustik danışmanları ile ihtiyaç duyulan alanda farklı ses yalıtım çözümleri sunmaktadır.

Ses Yalıtımı İçin Ne Tür Ürünler Kullanılmadır.

Tavan, Duvar ve zeminde uygulanabilen Ses yalıtım ürünlerinden başlıca Bariyerli Bondex, Rebonded Bondex Sünger, EPDM Bariyer, GO-Bar Çapraz bağlı polietilen şilte gibi ürünlerimiz başlıca ses sorunlarını çözen uygun maliyetli çözümlerdir.

Bu ürünler doğrudan duvar, tavan yada zemine uygulanabilen ve hatta dar alan ve düşük bütçeli ihtiyaçlarda çözümler sunan ses Yalıtım değeri yüksek ürünlerdir. ihtiyaç duyulan alanlarda en doğru uygulama gürültünün kaynağından yapılan yalıtım çalışmalarıdır. En başarılı sonuç ise sesin çıkış noktasından yapılan doğru bir çalışmaların bütünüyle elde edilebilir. Şayet bu mümkün değil ise sesin rahatsızlık verdiği mekanlarda ses yalıtımı sağlanmaktadır.

Tavan Ses Sorunları İçin Ne Yapmalı ?

Özellikle Tavandan gelen darbe ve titreşim kaynaklı gürültüleri gürültünün geldiği noktadan çözmek maliyet açısından daha uygun iken bu konuda hassas olmayan kiracı veya sahipleri alt kattan sorunu çözmek istediğinde maliyeti biraz daha yüksek bir planlama gerekmektedir. Oysa sesi kaynağından 3 de 1 fiyatına yalıtmak mümkündür. Duvar ve zeminde böyle bir sorun bulunmamaktadır.

2018 yılında yasalaşmasını beklediğimiz ses yalıtım zorunluluğu ile yeni binalarda uygulamaya konulmasını beklediğimiz bu sorunun çözüleceğini umuyoruz.

Ses Yalıtımı Nerelerde Uygulanabilir ?

Ses yalıtımı iç mekan veya dış mekanların duvar, zemin ve tavanında uygulanabilmektedir.

Evlerin ortak duvar, Zemin, ve tavan ses yalıtımı, Ofislerin bölmelerinde, Camilerin zemininde, Fabrikaların yüksek seviyede çalışan CNC ve pres gibi makinelerinin yüksek yankıya neden olduğu alanlarda da ses sorununu minimuma indirmek mümkündür.

Her mekan ve her gürültü seviyesi için farklı özelliklerde ses yalıtım malzemeleri bulunan firmamız, hidroelektrik santrali, ses sorunu olan evlerde, ortak duvar, zemin , fabrika, tavan, hidrofor odaları, jeneratör odaları, Stüdyo, Reji odası, Spor Salonu, Dans Salonu gibi bir çok mekanda ses yalıtım uygulamasına ve projesine imza atmıştır. Her proje ve ses sorunları için farklı uygulamalar geliştirmek gerekmektedir.

Maalesef günümüzde müşteriler kulaktan dolma ve ehli olmayan kişilerden fikirler alarak standartların altında uygulamalar yaparak mağduriyetlere neden olan uygulamalar yapmakta ve sorunlara çözüm bulamamaktadır.

Türkiye ‘ye değer katan bir çok firmaya proje üreten ve bu projeleri sorunsuz teslim eden firmamız uzman kadro ve mutlu müşteri anlayışı hizmet vermektedir.

Ses sorununuzu minumum seviye indirmek ve en düşük maliyetle sorunu gidermek doğru ürün kullanımı ve uygulaması ve dolayısıyla yüksek tecrübe isteyen bir durumdur. Gürültü yalıtımı ve Akustik düzenleme ihtiyaçlarınızın için firmamızdan destek alabilirsiniz. Ankara Ses Yalıtımı