Ses Yalıtımı ve Yumurta Sünger

Ses yalıtımı, günümüz şartlarında her alanda yapılması gereken zorunlu bir iştir. Yaşam yerleri ile şehir merkezinin aynı yerde bulunması, beraberinde bir takım rahatsız edici sesleri getirmektedir. Bu da insan yaşamını olumsuz yönde etkileyerek başta psikolojik sorunlar olmak üzere çevre ile uyumsuz hale gelmeye neden olmaktadır. Bu yüzden yasal düzenleme getirilerek yaşam alanlarında ses yalıtımı yapma zorunluluğu getirilmiştir.

Ses yalıtımı yaparken kullanılacak bazı malzemeler vardır. Genel olarak akustik sünger adı verilen bu malzemeler, kaliteleri ve kullanım kapsamlılığı bakımından değişik özelliklere sahiptir. Yumurta sünger de bunlardan biri olup yüksek ses emilim gücü sayesinde ortamdaki seslerin dışa aktarılmasını engeller ve ses yalıtımı ile birlikte akustik düzenleme de sağlar.

Ses Yalıtımı ve Yumurta Sünger
Ses Yalıtımı ve Yumurta Sünger

Kaliteli ses yalıtımı için yumurta sünger

Ses izolasyonu malzemeleri, değişken özelliklere sahip malzemelerden oluşmaktadır. Bu nedenle tercih edilecek malzemenin kaliteli olmasına dikkat etmek ve buna göre ürün seçmek gerekmektedir. Akustik yumurta sünger, yüksek ses emilim gücüne sahip, yumurta formunda üretilen bir üründür. Ürün, uluslararası standartlara göre üretildiği için ses yalıtımı ve akustik düzenleme konusunda tercih edilebilecek en kaliteli ürünlerden biridir. Alçak frekanslı seslerde tamamen kesici özelliğe sahip olan akustik yumurta sünger, yüksek frekanslı seslerde ise %80 dolayında ses yalıtımı sağlamaktadır. Bu özellikleri ile segmentinde en başarılı ürünlerden biri olmayı başaran akustik yumurta sünger, farklı renk seçenekleri ve özel ebatlarla üretilebildiği için de ayrıca tercih edilmektedir.

Ses Yalıtımı ve Yumurta Sünger
Ses Yalıtımı ve Yumurta Sünger

Ses yalıtımı ve yumurta sünger fiyatları

Yüksek ses emilim gücüne sahip olan yumurta süngerler, fiyat bakımından da son derece uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Genel olarak piyasa incelemesi yapıldığında, ses izolasyon malzemelerinin pahalı olması ve beklentiler noktasında da en iyisini sağlamaması gibi sorunlar karşımıza çıkmaktadır. Ancak ses yalıtımı fiyatları için daha düşük maliyet isteyenlere önerilebilecek yumurta sünger fiyatları, hem kesenize yardımcı olacak hem de beklentilerinizi karşılayabilecek özelliklere sahiptir.

Ses Yalıtımı ve Yumurta Sünger
Ses Yalıtımı ve Yumurta Sünger

Yumurta sünger kullanım alanları

Yumurta akustik sünger, esnek yapısı sayesinde birçok alanda kullanılabilen özel bir malzemedir. Tiyatro salonu, sinema salonu, spor salonu, konferans salonu gibi alanlar başta olmak üzere ses yalıtımı ve akustik düzenleme gerektiren tüm alanlar için ideal bir üründür.

Leave A Comment