Kumaş Panel ve Akustik Düzenleme

Günümüz ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü oluşturan ses yalıtımı ve akustik düzenleme, daha yaşanır alanlar inşa etmek adına kullanılan bazı malzemelerle yapılır. Bu malzemeler, özel yapıları ile ortamdaki gürültüyü sönümleyerek mekanda seslerin daha sağlıklı iletilmesine yardımcı olur.

Mekanların şık ve aynı zamanda seslere karşı daha iyi bir seviyeye gelebilmesi için kullanılan kumaş paneller, farklı renk seçeneklerine sahip, yüksek ses emilimi gücü ile dikkat çeken malzemelerdir. Sinema salonu, konferans merkezi, tiyatro salonu gibi yerler başta olmak üzere birçok mekan için uygun olan kumaş panel ile beklentilerin çok daha ötesinde sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Akustik kumaş panelleri
Akustik kumaş panelleri

Kumaş paneller nerelerde kullanılır?

Çalışma alanları ile sosyal alanların iç içe olduğu günümüzde, ortamlarda rahatsız edici gürültülerin eskisine göre daha fazla olduğu bir kesinliktir. Kumaş panel, ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapmak amacıyla kullanılan ürünler olduğu için bu tip yerlerde rahat mekanların oluşmasında son derece yardımcı olabilen ürünler olarak kendilerini göstermektedir. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde, çalışan sayısının fazla olduğu ofis ortamlarında, insan gruplarının sık ve fazlaca kaldıkları; sinema salonu, tiyatro salonu gibi yerlerde kumaş panel kullanılarak ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlanabilmektedir.

Kumaş kaplı akustik duvar paneli
Kumaş kaplı akustik duvar paneli

Kumaş panel özellikleri

95 kg/m3 yoğunlukta akustik camyünü levha, kenarları güçlendirilmiş, 0.95-1.00 aralığında NRC değeri, UNE-EN 13501-1:2007 standardına göre B s2 d0 sınıfı yangın dayanımı ve yapıştırma yöntemi ile kolaylıkla uygulanabilen kumaş kaplı duvar paneli, kullanıldığı alanlarda beklentileri en iyi şekilde karşılayan ürünlerin başında gelmektedir. Akustik düzenleme ve ses yalıtımı alanında kullanılan paneller, sadece bu özellikleri ile sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda müşteri talebine göre farklı desen ve renk seçenekleriyle de üretilebilen kumaş kaplı duvar panelleri, mekanın şık olmasına da son derece katkıda bulunmaktadır.

Kumaş kaplı akustik duvar panelleri
Kumaş kaplı akustik duvar panelleri

Kumaş panel uygulama

Akustik düzenleme ve ses yalıtımı konusunda uzman olan ekibimiz, müşterilerimizin talebine göre uygulama hizmeti vermektedir. Ancak kumaş kaplı duvar paneli, kişilerin kendi başına da uygulayabileceği bir üründür. Ürün hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için iletişim numaramızdan firmamıza ulaşabilirsiniz.

Kumaş panel
Kumaş panel

Leave A Comment