Akustik Kumaş Kaplama

Akustik kumaş kaplama, ses yalıtımı ve akustiği düzenlerken aynı zamanda ortama dekoratif şıklık sunmak amacı ile kullanılır. Panelin ön kısmına kullanılan kumaşlarla dekoratif şıklık kazandırılırken panel arkasına kullanılan ses yutucu cam yünü veya akustik sünger ile de ses yalıtımı ve gürültü önleyici olması sağlanır.

Ses yalıtımı yapılması gereken alanlarda performansı ve şık görünümü ile kendini gösteren kumaş kaplamalık akustik paneller, orta yoğunluklu 95kğ camyününden inşa edilmiştir. Daha çok darbeye maruz kalmayacak yerler için kullanılan malzemeler, iş yerlerinde çalışırken personeller arası ses iletişim ve yalıtım sorununu çözmek amacı ile kullanılmaktadır. Klasik olarak uygulanmakla birlikte müşteri talebi üzerine özel üretimlerin de yapılabildiği akustik kumaş kaplama seçeneklerinde özel şekiller, ebatlar, eğriler, kalınlıklar ve yüzeyler de dahil olmak üzere özel proje gereksinimlerine uygun olarak da üretilebilmektedir.

Akustik Kumaş KaplamaKullanım alanları ve amacı

Ses akustiği ve ses yalıtımı yapılması gereken tüm alanlarda kullanılabilen akustik kumaş, sadece yalıtımı sağlamakla kalmaz aynı zamanda ortama şık bir görünüm kazandırma adına da etkisini gösterir. Duvar ve tavan uygulamaları testinden başarıyla geçmiş SOLO kumaş panel sayesinde ortamlardaki rahatsız edici gürültüler ortadan kalkar ve böylelikle yapılan konuşmalar veya diğer işlerde herhangi bir rahatsız edici sesin etkisinde kalınmaz. Stüdyo, müzik odası, tiyatro, sinema salonu, konferans salonu gibi tüm alanlar için uygun olan akustik kumaş kaplama sayesinde en net sonuçlara ulaşılabilir.

Akustik Kumaş KaplamaÜrün Özellikleri

Yüksek performansa sahip akustik paneller, mimari açıdan oldukça dekoratif ürünlerdir. Özel olarak imal edilme özelliğine sahip olması ise her alan için kullanıma uygun olmasını sağlamaktadır. Uygulama sonrasında gürültülerin azalması ve yankılanmaların yok olması mükemmel bir şekilde sağlanabilmektedir. %100 özel renk ve kumaşlarla üretimi yapılan akustik kumaş kaplama ile istenen ortama sahip olunabilir.

Akustik Kumaş KaplamaUygulama Şekli

Akustik kumaş kaplama uygulamaları, öncelikle ortamın durumu incelenerek belirlenir. Müşteri talebine göre kumaş seçenekleri belirlendikten sonra uygulama aşamasına geçilir. Firmamız tarafından uygulama hizmetleri sunarak en iyi sonuçların elde edilmesi için gerekli tüm incelemeleri yapıyor ve akustik kumaş kaplama ile en mükemmel sonuçlara ulaşmayı sağlıyoruz.

Leave A Comment