Makine Odası Ses Yalıtımı

Makine odası ses yalıtımı, yüksek seslerin çıkmasına neden olan makinelerin bulunduğu odalarda yapılması gereken en önemli işlerdir.

Genel olarak hem makine hem de insanların çalıştığı bu alanlarda meydana gelen yüksek frekanslı seslerin engellenmesi için ses yalıtım malzemeleri kullanılarak yalıtım yapılması gerekmektedir.

Makine Odası Ses YalıtımıFabrikalar, üretim tesisleri ve makine bazlı çalışan diğer tüm alanlar, ses yalıtımı konusunda dikkat edilmesi gereken alanlardır. Bu alanlar, çalışmaların daha verimli hale gelmesi için seslerden arındırılmasını gerektirir. Ses yalıtımı konusunda uzman olan firmamız, makine odaları için özel yalıtım yaparak hem çevrenin rahatsız olmasını hem de diğer ortamlarda çalışanların rahatsız olmasını engellemektedir. Makine odası ses yalıtımı yapılırken bazı inceliklere dikkat edilir ve bu inceliklere ciddi anlamda eğilim gösterildiğinde beklentilerin ötesinde sonuç elde edilebilir.

Makine Odası Ses YalıtımıMakine odası ses yalıtımı nasıl yapılır?

Makinelerin büyüklüğüne göre seçilen makine odaları, seslerin yüksek ve yoğunluklu çıktığı alanlardır ve bu alanlar genellikle çalışan fabrikalar, üretim yerleri, hastaneler gibi alanlarda bulunurlar. Durum böyle olunca ses yalıtımı yapılması zorunlu hale gelir. Makine odası ses yalıtımı yapılırken; duvar ses yalıtımı için akustik paneller, zemin ses yalıtımı için kauçuk ve mantar levhalar kullanılmalıdır. Bu ürünlerin ses emilim gücü oldukça yüksek olduğu için makine odasından çıkan seslerin diğer birimlere gitmesi engellenir.

Makine Odası Ses YalıtımıSesyalıtımıGO ile en iyi çözümlere

Başarılı çalışmalarımızla her geçen gün referanslarımıza bir yenisini daha eklediğimiz firmamızda, akustik panel, akustik sünger ve ses yalıtımı projeleri geliştirmekteyiz. Makine odası ses yalıtımı konusunda uzman olan ekibimiz, gerekli incelemeleri ve ölçümleri yaptıktan sonra en uygun malzemeleri kullanarak uygulama aşamasına geçmektedir. Akustik sünger fiyatları alanında en uygun fiyatlara yer veren firmamızı arayarak detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Makine odası ses yalıtımı

Leave A Comment