Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Jeneratör odası ses yalıtımı, işyerlerinde veya holdinglerde elektrik kesintilerine karşı kullanılan cihazlardan çıkan yüksek sesleri engellemek için yapılan bir işlemdir.

Günümüzde büyüyen bir iş dünyası ile karşı karşıyayız. Ancak bu durum kendiyle beraber bazı sorunları getirmektedir. Enerji tüketiminin artmasından dolayı zaman zaman elektrik kesintilerinin yaşanması söz konusu olabilmektedir. Buna karşın getirilen önlem hiç şüphesiz jeneratör odalarının kurulmasıdır. Ancak bir iş yerinde veya üretim yerinde seslerin çok yüksek çıkması çalışanlar ve çevrede yaşayanlar açısından büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Jeneratör odası ses yalıtımı yapıldığında ise bu durumun önüne geçilebiliyor ve daha rahat ortamlarda çalışma imkanı yakalanmış oluyor.

Jeneratör Odası Ses YalıtımıJeneratör odası ses yalıtımı nasıl olmalıdır?

Genel olarak sadece makinelerin ve jeneratörün yer aldığı odalarda, çok fazlasıyla yüksek ses çıkar. Bunu önlemek için ses yalıtımı yapılması şarttır. Kullanılan malzemelerin ses emilim gücünün yüksek olmasına ve seslerin hapsetmesine dikkat etmek gerekiyor. Jeneratör odası ses yalıtımı yapılırken zemin ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı ve tavan ses yalıtımı için kullanılan malzemeleri seçmek gerekiyor. Bunun için akustik ve mantar levhalar, duvarlar için akustik malzemeler, tavanlar için de yine ses izolasyon malzemeleri ve titreşim alıcı takoz kullanılması önemlidir.

Jeneratör Odası Ses YalıtımıUygulamada uzman firma ile danışın

Firmamız, 20 yılı aşkın deneyime sahip bir adres olup alanında tercih edilen bir isimdir. Jeneratör odası ses yalıtımı konusunda deneyimli olan firmamız, gerekli incelemeleri yaparak ortam için en uygun malzemeleri seçtikten sonra işleme geçmektedir. Akustik sünger fiyatları konusunda en uygun fiyatları veren firmamız ile iletişime geçerek detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Leave A Comment