Ahşap akustik panel

Ahşap akustik panel, iç mekanlarda uygulanan ve akustik düzenlemeyi sağlayarak ortamda yapılan konuşmaları net olarak algılamaya yardımcı olan ses izolasyon veya ses yalıtım malzemelerinden biridir. Konferans salonu, kafeterya, restoran, evde sinema salonu, mağazalar gibi alanlarda kullanılan akustik panel ile son derece performanslı iletişim kurulması sağlanabilmektedir.

Ahşap akustik panel, insanların duyduklarını algılayabilmeleri için ortamdaki kalabalık ve rahatsız edici gürültülerin arındırılması için kullanılan malzemelerdir. Bunun için günümüz teknolojisinin getirisi ve uzmanların iş bitirme özelliği ile uygulanan bazı teknikler, seslerin net şekilde algılanması adına yeterli gelmektedir. Tabi ki kullanılan malzemeye önem vermek, mekânın büyüklüğünü göz önünde bulundurmak gibi ince detaylar da son derece dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır.

Ahşap akustik panelAhşap akustik paneller nerelerde kullanılır?

Günümüzde birçok alanda seslerin yalıtılması ve içerideki seslerin net şekilde duyulması gerekir. Toplu olarak kalınan mekânlar başta olmak üzere kişisel kullanım alanlarında da yine bu detaya önem verilmesi gerekmektedir. Apartman dairelerinde, iş merkezlerinde, iş hanlarında, alışveriş mağazalarında vs. seslerin yalıtılması için kullanılması gereken bazı tekniklerle birlikte bazı malzemeler bulunmaktadır. Alanlar, kişilerin kendi belirledikleri yerlerle sınırlı olmasına rağmen ortak olarak ahşap akustik panel şu alanlarda kullanılır;

  • Duvar
  • Tavan
  • Kapı
  • Mobilya

Ahşap akustik panelDuvarlarda kullanılan paneller, yan komşu duvardan gelen seslerin içeriye girmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Tavanlarda ise üst kattan gelen sesler engellenir. Kapı ses yalıtımı ise daha çok seslerin hassasiyet gerektirdiği stüdyo, kayıt odası, radyo yayın odası, TV yayın odası, reci odası gibi yerlerde kullanılması gerekir. Bu tip yerler, işitsel olarak seslerin en dikkatli şekilde yayılması gereken alanlardır. Mobilya akustik paneller ise genel olarak tüm mekanlar için uygun şekilde tasarlanır, hem görsel olarak dekoratif bir görünüm sağlar hem de daha kaliteli ses yalıtımı oluşmasına yardımcı olur.

Ahşap akustik panelUzmanlarla görüşün

Mutlu Akustik, uzun yılların birikim ve deneyimine sahip bir isim olup beklentilerin ötesinde sunduğu çözümleriyle sektörün lider isimlerinden biri haline gelmiştir. Ankara başta olmak üzere; Konya, İstanbul, Kayseri, İzmir gibi illere de hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman iletişim numarasından firmamıza ulaşarak ahşap akustik panel fiyatları hakkında bilgi alabilir, uygulamada uzman kadromuzdan destek alarak işlerinizin profesyonelce tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Akustik ahşap panel fiyatları

Akustik, bir mekanda seslerin daha iyi yayılmasını sağlayan ve aynı zamanda dışarıdaki seslerin içeriye girmesini engelleyen bir sistemdir. Günümüzde birçok alanda akustik düzenleme gerekmektedir, özellikle de iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, sinema salonlarında, konferans salonlarında vs. kullanılması önemli olan akustik paneller, değişken özellikleri ile ihtiyacı en iyi şekilde karşılayabilecek şekilde tasarlanmaktadır.

Akustik ahşap panel fiyatlarıAkustik ahşap panel ise daha modern görünümlere ulaşmak ve büyük alanları birbirinden ayırarak yeni bölümler oluşturmak için kullanılmaktadır. Büyük açık alan ofislerde yeni alanların oluşturulmasında fevkalade sonuçlar sağlayan paneller, fiyat bakımından değişken olsa da genel olarak ölçülere göre belirlenmektedir.

Akustik ahşap panel fiyatları

Akustik ahşap panel fiyatları, mekanın büyüklüğüne ve istenen malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Birçok alanda kullanılan ve kullanımı ile en iyi sonuçları sunan bu ses yalıtım malzemeleri, uygulamada uzmanlık gerektirdiği için yaptırdığınız yerin bu alanda başarılı çalışmalara imza atmış olması ve güçlü referanslara sahip olması önemli bir yer tutmaktadır.

Akustik ahşap panel fiyatları

Dolar kurunun yükselmesi ile birlikte her alanda olduğu gibi akustik düzenleme alanında da fiyatların bir anlamda değişime uğradığını kabul etmek gerekiyor. Ancak yine de milli değerlere sahip çıkan ve bu alanda hassasiyetle çalışan firmamızı tercih ederek piyasanın çok daha altında fiyatlardan yararlanarak mekanlarınızın akustik düzenlemesini gerçekleştirebilirsiniz. Akustik ahşap panel fiyatları noktasında en uygun fiyatları sunduğumuz firmamız ile iletişime geçerek fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilir, kurulum talebinde bulunabilirsiniz.

 

Leave A Comment