Vocal Odası Ses Yalıtımı

Vocal odası ses yalıtımı, müzisyenlerin müziklerini rahat okumaları ve ses kayıtlarının daha sağlıklı yapılabilmesi için en temel şartlardan biridir.

Müzik dünyası, iki grup altında incelenir. Dinleyiciler ve okuyucular olarak ikiye ayrılan bu grubun birinci kısmı hazır olarak önlerine sunulmuş müzikleri dinlemenin keyfini yaşayanlardır ama işin arka perdesinde yani okuyucular için durum bu kadar da kolay değildir. Vocal odası, çalışmaların yapıldığı yerler olup, seslerin net şekilde iletilmesi gereken yerlerdir.

Vocal Odası Ses YalıtımıÖzellikle de açık alanların çok fazla bulunmadığı günümüzde bina içlerine kurulan odaların ses yalıtımının yapılması zorunludur. Vocal odası ses yalıtımı için kullanılan malzemelerin son derece kaliteli ve beklentileri karşılayabilecek tarzdan olması bir anlamda müzisyenleri rahatlatabiliyor.

Vocal Odası Ses YalıtımıVocal odası ses yalıtımı nasıl yapılır?

Genel olarak çok büyük olmayan ancak grup çalışmaları için yeteri büyüklükte olan vocal odası, solistin okuduğu parçalara eşlik eden müzisyenlerin yeridir. Bu alanlar da en az ses kayıt odaları kadar önem taşıyan yerlerdir. Vocal odası ses yalıtımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar; ortamın büyüklüğünün hesaplanması, uygun malzemelerin seçilmesi ve uygulamada net hesaplamalar yapılarak işlem yapılmasıdır. Bu şekilde hazırlanan odalar daha fazla verim sağlarlar.

Vocal Odası Ses YalıtımıVocal odası ses yalıtımı yapılırken odanın doluluk oranından daha fazla boş olduğu zamanlar hesaplanır. Buna göre İçinde kimse yokken reverberasyon süresi 0.3 sm / 0.5 sm, frekansı 125 Hz ile 4000 Hz. Olacak şekilde ve iç düzeylerde antistatik ses emici uygulamaların olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Vocal Odası Ses YalıtımıSes yalıtımı için doğru adrestesiniz

Ses yalıtımı ve akustik düzenleme alanında en uygun fiyatları müşterilerimize sunduğumuz firmamızda, malzeme satışı ile birlikte uygulama ve projelendirme hizmetleri de vermekteyiz. Vocal odası ses yalıtımı hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Vocal Odası Ses Yalıtımı

Leave A Comment