Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo ses yalıtımı, kayıtlar alınırken veya okumalar yapılırken dış seslerin içeriye girmemesi ve mükemmel sonuçların elde edilebilmesi için gerekli olan bir işlemdir.

Şehirlerin büyümesiyle birlikte şehirden uzak bir noktada iş yapmak artık çok daha zor hale geldi. Özellikle de ses kaydı yapılan ortamlarda sessizliğin çok önemli olduğu bir kesinliktir. Ancak yaşam alanları ile trafik yoğunluğu, fabrikaların şehir içinde olmaları ve araç trafiğinin bir hayli kalabalık olduğu günümüzde bunu başarabilmek için bazı uygulamaları yapmak gerekiyor. Stüdyo ses yalıtımı, bu işlemlerin en başında gelir. Daha sağlıklı sonuçların elde edilebilmesi için uygun malzemeler seçilerek uygulama yapılabilir.

Stüdyo Ses YalıtımıStüdyo ses yalıtımı nasıl olmalıdır?

Stüdyolar, sadece ses yalıtımı isteyen alanlar değil, aynı zamanda seslerin net şekilde kayıt edilebilmesi için ortamdaki titreşimin giderilmesi ve ses emilimi yapılması gerekmektedir. Bunun için malzeme seçimi yapılırken akustik süngerler kullanılmalıdır. Basotect sünger, melamin köpükten imal edilen piramit sünger, special sünger, labirent sünger gibi seçeneklerden birini değerlendirmek işi çözmek adına en uygun malzemelerdir. Bir de bina içinde yer alan stüdyolarda titreşim alıcı takozlar kullanılması ve zemin ses yalıtımı ile tavan ses yalıtımının yapılması da yine gerekli olan işlemlerden biridir.

Stüdyo Ses YalıtımıProjeniz için doğru adres

Ses yalıtımı ve akustik düzenleme alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan SesyalıtımıGO, ortamlarda yaşanan yüksek frekanslı seslerin giderilmesinde oldukça başarılıdır. Firmamız hizmetlerini değerlendirerek stüdyo ses yalıtımı ve akustik düzenleme hizmeti alarak en mükemmel sonuçlara ulaşabilirsiniz. İletişim numaramızdan firmamıza ulaşarak detaylı bilgi alabilir, akustik malzeme fiyatları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Stüdyo Ses Yalıtımı

Leave A Comment