Şimdi Arayın : 03129114852

Yerden ısıtmalı sistemlerde Ses Yalıtımı sağlamak Go-Bar ile çok kolay. Yeni ve eski yapılarda ısıtma sistemlerinin çalışmasını engellemeyecek ve ses yalıtımı sağlayabilecek çeşitleri bulunan GO-Bar Perforeli serisi mevcut yapılarda ses yalıtımı sağlayarak üzerinde bulunan delikleri sayesinde ısıyı iletme özelliği bulunmaktadır. Yeni yapılarda şap altına serilerek uygulanan deliksiz modeli ise hem hava doğuşumlu sesleri hem darbe doğuşumlu ses yalıtımı sağlamaktadır. Akustik şiltelerimiz ses ve ısı yalıtımı sağlayan ürünlerdir. Farklı bölgelere uygulanabildiği gibi zeminden de uygulanmaktadır. Böylece alt kata ses gitmemekte ve oradan ses gelmemektedir. Akustik şiltelerin, ses yalıtımı için zeminlere mutlaka yerleştirilmesi gerekmektedir. Fakat yerden ısıtmalı mekânlarda bu durum sorun oluşturabilmektedir. Yerden ısıtma nasıl yapılır konusu burada yaşanabilecek sorunun daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır. Kısaca ısının yerden mekânlara yayıldığı sitemler olarak tarif edilmektedir. Yerden ısıtmalı sistemlerin kullanıldığı mekânlarda ses yalıtımını sağlamak için farklı akustik şiltelerin kullanılması gerekmektedir. Farklı şilteler kullanılmayacaksa da bu durum için uygun olan yöntemin kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde yerden ısıtma sistemi tam performansla çalışmamaktadır. Ses yalıtımı yapılacağı zaman bu duruma mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yerden Isıtmalı Akustik Şilte Nedir?

Yerden ısıtma sisteminin bulunduğu mekânlarda iki farklı uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamalardan birincisi şap altı uygulamasıdır. Şap altına akustik şilte yerleştirilmektedir. Daha sonra bir tesviye betonu atılmaktadır. Bunun üzerine ise yerden ısıtma sistemi yerleştirilmektedir. Bu uygulama ile hem ses hem de ısı yalıtımı sağlanmış olmaktadır. Kullanılan akustik şiltelerin aynı zamanda ısı yalıtımı özelliği bulunması sebebiyle ısı yalıtımı da sağlanmaktadır. Diğer yöntemde ise parke altına akustik şilte yerleştirilmektedir. Yerden ısıtma sistemi akustik şiltenin altında kaldığı için akustik şiltenin ısı yalıtım özelliği mekânın ısınmasına olumsuz etki edecektir. Bundan dolayı bu duruma uygun olan ve yerden ısıtma akustik şilte olarak da adlandırılan şiltenin kullanılması gerekmektedir. Bu şilte üzerinden bulunan delikler sayesinde ısı yalıtımı sağlamamaktadır. Fakat ses yalıtım özelliği korunmaktadır. Böylece ses yalıtımı yaparken, ısı yalıtımı yapmamaktadır.

Yerden Isıtmalı Şiltenin Sağladığı Kolaylıklar

Yerden ısıtmalı şilte, bu durumlar için ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Böyle bir ürün olmasaydı, yerden ısıtmalı sitemlerin bulunduğu eski binalara ses yalıtımı yapmak çok zor olacaktı. Zeminin kırılarak yerden ısıtmalı sistemin altına akustik şiltelerin yerleştirilmesi gerekecekti. Fakat bu ürün sayesinde eski binalarda yerden ısıtma sistemi olsa dahi bu şilte sayesinden parke altı uygulaması yapılabilmektedir. Parke altında uygulanan yerden ısıtmalı akustik şilteler, diğer şiltelerle ısı yalıtımı dışında aynı özellikleri taşımaktadır. Parke altında bulunan haşerelere karşı dayanıklıdır. Ayrıca parke altında yırtılmaya karşı da dayanıklıdır. Parke altından uygulandığında çökme yapmamaktadır. Bu durumlara karşı dayanıklı olarak üretimi yapılmaktadır. Bu akustik şiltenin üretilmiş olduğu malzemeler anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Böylece burada bakterilerin çoğalması engellenmektedir. Ayrıca üretilen malzemelerin insan sağlığı için zararlı olmamasına gereken özen gösterilmektedir.

Yerden Isıtmalı Akustik Şilte Uygulama Görselleri