Şimdi Arayın : 03129114852

Sıva üstünden ses yalıtımı kentleşmenin hızla artmasıyla birlikte binalar arasındaki boşluklarda ortadan kalkmıştır. Özellikle büyük şehirlerde günün yorgunluğunu atmak için eve geldiğinizde üst komşu veya yan komşunuzun tüm konuşmaları sanki sizin evin içindeymiş gibi duyulabilmektedir. Buda ciddi rahatsızlıklara neden olmaktadır. Günümüz teknolojisi sayesinde evlerde, ofislerde, fabrikalarda sesleri ortadan kaldırmak mümkün hale gelmektedir. Her alanda kullanılma imkanı bulunan duvar ses yalıtımı sayesinde istenilmeyen gürültü ve seslerden kutulmak mümkündür..

Sıva Üstü Ses ve Isı Yatılımı Nedir?

Yeni ve eski binalarda kullanılan ev ses yalıtımı sistemleri binanızın her noktasında kullanılmamaktadır. Sıva üzerinden yaptıracağınız ses yalıtımları sayesinde ses kirliliğinden kurtularak evinizde veya ofisinizde ses akışını düzenleme imkanına sahip olabilmektesiniz. Özel üretimlerin yanında farklı kalınlıkları ile parke ve halı altlarına uygulanan ses yalıtımına karar vermeden önce evinizde keşif yapılarak, doğru malzemenin seçimi ile gürültü kirliliğinden kurtulmuş olacaksınız. Sıva üstü ses yatılımı sayesinde gürültü kirliliğinden kurtulduğunuz gibi GO-Bar akustik şilteler sayesinde yazın serin, kışın sıcak ve neme dayanıklı en önemlisi de sessiz bir ortama kavuşmuş olacaksınız.

Sıva Üstü Ses Yalıtım ve Kullanıldığı Alanlar

Her alanda kullanılan akustik ses yalıtımı atış yapmak için gittiğiniz poligonlarda karşınıza çıkmaktadır. Bununla beraber birçok farklı alanlarda kullanılan akustik ses yalıtımını kurumların jeneratörlerinin bulunduğu yerlerde, asansör odalarında mekanik akustik yalıtımı kullanılmaktadır. Fabrikalarda gürültüyü azaltmak ve sesleri dışarı vermemek için izolasyon olarak kullanıldığı görülmektedir. Sinema salonlarında daha çok karşımıza çıkıyor. Alışveriş merkezleri, okul, dershane gibi yerlerde kullanılan ses yalıtımı sayesinde ses karmaşası en aza indirilmektedir. Çok sık olarak kullanılan alanlar arasında sanatçıların veya radyo programı yapan kişilerin çalışma alanlarıdır. Burada uygulanan ses yatılımı sayesinde dışarıdan gelecek sesleri en aza indirgenerek rahat çalışma ortamı sağlamaktadır. Ayrıca içeride ses akışı düzenli hale geleceği için en ince tınıyı dahi rahatlıkla duyma şansları bulunmaktadır.

 Sıva üstü ses ve ısı yalıtımı nedir? Nasıl yapılır sorusuna cevap olarak; Duvarın dış kısmına tercihinize göre 2, 5, 8, 10, 15 mm kalınlığında akustik sünger uygulaması yapılmaktadır. Akustik oda kiti, tekno panel sünger, piramit ve yumurta gibi çeşitlerin yanında özel üretimlerle bulunan ses ve yalıtım sistemleri uygulanacak alana göre farklı kalınlık ve farklı modellerde bulunmaktadır. Yanmaz özelliği bulunan ses yalıtım süngerleri ısı kaybını da engellemektedir. Yaptırılacak yerin her alanına uygulanma imkânı bulunan ses yalıtımında önemli olan kaliteli malzeme seçimidir. Malzemenin kaliteli ve doğru tercih edilmesi istenilen sonucu vermektedir. Tavan ve tabana da yaptırma şansınız bulunan ses yalıtımı sayesinde gürültüden kurtularak seslerin akustik olarak verilmesini sağlama imkânınız bulunmaktadır.

SIVA ÜSTÜ YALITIM UYGULAMALARI