Şimdi Arayın : 03129114852

Çelik sistemlerde ısı ve ses yalıtımı nasıl olur ? Çelik yapılar denince akla ilk gelen camiler, büyük alışveriş merkezleri, plazalar ve fabrikalardır. Bu yapıların yapılmasıyla ısınma ve ses problemleri ortaya çıkmıştır. Yalıtım sektörü bu ihtiyacı karşılamak için GO-Bar Akustik Şilteyi geliştirdi. Özellikle camilerde, alışveriş merkezlerinde ve evlerde ısınma problemini çözmek için ısı yalıtım sistemi uygulaması yapılmaktadır. Alçıpan levha üzerine uygulanan bu modelde yine GO-Bar üzerine alçıpan levha kapatılarak işlem sonlandırılır. Bu sayede işçilik ve zamandan tasarruf edilerek ses ve ısı yalıtımında tam performans sağlanır.

Çelik Duvar ve Çelik Panel Ses ve Isı Yalıtımı Nedir?

Yüksek tavana sahip olan ve tüm çelik çatı ve duvarlara sahip olan binalarda ısı kaybı çok fazla yaşanmaktadır. Isı kayıpları çatıdan %25 – %30 oranında iken zeminden %10 – %20 arasında gerçekleşmektedir. Mekanlar bu ısı kayıpları nedeni ile fazlaca yakıt tüketimi yapmak zorunda kalmaktadırlar. Isı kayıplarını önlemenin en büyük çözümü ise çelik üstü ısı yalıtımı yaptırmaktır. Teknolojik gelişmelerle beraber çelik üstü yapılan ısı yalıtımları sayesinde enerjide büyük tasarruf sağlandığı gözlenmiştir. Çelik duvar üzerine herhangi bir boşluk bırakılmadan profilin üzerine konulan alçı levha üzerine Go-BAR eklenerek, onun üzerine de tekrar alçı levha yapıştırılmak suretiyle yapıldığı zaman büyük ölçüde ısı kaybı önlenmiş olacaktır.

Isı yalıtım levhalar yüzeyine uygulanırken çelik binalarda çatlama riskine karşın akrilik esaslı yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Böylelikle yaptırdığınız yatılımın uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Yaptırdığınız bu işlem sayesinde ısı kaybını önlediğiniz gibi en büyük problemlerden birisi olan gürültüyü de engellemiş olacaksınız. Çelik üstü ses yalıtımı sayesinde içeriden ve dışarıdan gelecek gürültüyü engellediğiniz gibi, yaptırdığınız alanda yankılanma, çınlama gibi gürültüye neden olan etkenlerden kurtulmuş olacaksınız. Her türlü alanlara uygulama imkanı bulunan yalıtımlar ile en iyi sonucu almak istiyorsanız mutlaka kaliteli malzemelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Sadece büyük fabrikalarda değil bazı evlerde de çelik bölme duvar arasına da uygulanabilmektedir.

Çelik Üstü Ses ve Isı Yalıtımı Firma Tercihi

Camilerde, büyük alışveriş merkezlerinde ve fabrikalarda gürültüyü azaltmak ve sesleri dışarı vermemek için çelik üstü akustik ses yalıtımı sayesinde yapılan alanda büyük oranda sesin kayıp olduğu bilinmektedir. Ayrıca içeride ses akışı düzenli hale getirilebilmektedir. Bunun yanında uygulanacak alana göre farklı kalınlık ve farklı modellerde bulunmaktadır. Yanmaz özelliği bulunan ses yalıtım süngerleri ısı kaybını da engellemektedir. Yaptırılacak yerin her alanına uygulanma imkanı bulunan ses yalıtımında önemli olan kaliteli malzeme seçimidir. Malzemenin kaliteli ve doğru tercih edilmesi istenilen sonucu vermektedir. Tavan ve tabana da yaptırma şansınız bulunan ses yalıtımı sayesinde gürültüden kurtularak seslerin akustik olarak verilmesini sağlama imkanınız bulunmaktadır. Çelik üstü ses ve ısı yalıtımı yaptıracak firmaların çok iyi bir araştırma yaparak bu işi son teknolojik gelişmeleri takip eden firmalara yaptırmaları gerekmektedir.

ÇELİK SİSTEMLERDE DUVAR UYGULAMALAR