Şimdi Arayın : 03129114852

Akustik Duvar Panelleri, uygulandığı ortamda akustik düzen sağlayan içerisinde yüksek yoğunlukta cam yünü bulunan yanmaz kumaş kaplı panellerdir. Panellerin kumaş rengini seçebileceğiniz için duvarlarınıza şıklık katan bir üründür. Firmamızın özenle üretip paketleyerek gönderim yapabildiği akustik duvar panelleri Ortam akustiğinin iyileştirilmesinde kullanılan kumaş kaplı panellerdir. Birden çok çeşidi olan panellerimiz Solo, Velum ve Orfe Modelleri bulunmaktadır. Solo ürünleri yapıştırma şeklinde uygulanırken Velum duvar panelleri gizli taşıyıcı sistemler ile herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadan uygulanabilen ürünlerdir. Orfe akustik duvar panelleri duvar ve tavan yüzeylerine yapıştırıcı kullanmadan uygulanabilmektedir. 2 farklı klips yöntemi ile uygulanan ürün Z klips veya Kanca aparatları ile uygulama yüzeyi ve malzeme arka yüzeyi ile klipslenerek montajı yapılabilmektedir. Ses yutucu özelliği yüksek olan bu ürünler aynı zamanda ortamlarınızı daha ferah ve nezih hale getirmektedir.

Akustik Kumaş Kaplı Duvar Paneli

Kumaş Kaplı Duvar Panelleri  tavan ve duvarlarda uygulanabilir kumaş kaplı ses yutum değeri yüksek ürünlerdir. Özel ölçü ve şekillerde üretilebilirler. Bu paneller kenarları sertleştirilmiş olduğundan darbelere karşıda dayanıklıdır. Ses yutuculuğunun yanı sıra dekoratif bir görünüm de sağlayan akustik kumaş paneller Ortam akustiğinin ve ses yansımalarının kritik olduğu stüdyo, radyo yayını yapılan ve ses kaydı alınan ses kayıt odasında, sinema salonları, müzik odaları, reji odalarında, ev sinema odası gibi bir çok mekanda beton ve alçı levha yüzeylerine kolayca uygulanabilen ürünlerdir.  Ayrıca uğultu ve gürültünün yüksek olduğu mağaza, açık ofis gibi alanlarda akustik düzenlemede üstün performans sağlayan bir üründür. Yüksek ses yutum – absorbe kat sayasına sahip akustik kumaş kaplı akustik paneller kullanılabilir. Sıvası yapılmış duvarlarda yapıştırma şeklinde uygulanabildiği gibi gizli profil sistemi ile yapıştırıcı kullanmadan da uygulanabilen bir üründür. Ofis ve toplantı odaları gibi alanlarda yaloın duvarların neden olduğu çınlama seslerini engellemek içinde yaygın olarak kullanılan bir üründür.

Akustik Duvar Paneli Teknik Özellikleri

Ana Malzeme 95 kg/m3 yoğunlukta olan akustik camyünü levhanın standart ebatları 600×600 mm, 600×1200 mm, 600×1800 mm, 600×2400 mm, 600×2700 mm, 600×3000 mm ‘dir .Kalınlık 40 mm olan akustik kumaş panellerin kenar detayı kanallı ve güçlendirilmiştir. Akustik NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır. Yangın Dayanımı TS EN 13501-1+A1:2013 standardına göre A2 s1 d0 sınıfındadır.

Ses sorununuzu minumum seviye indirmek ve en düşük maliyetle sorunu gidermek doğru ürün kullanımı ve uygulaması ve dolayısıyla yüksek tecrübe isteyen bir durumdur. Gürültü yalıtımı ve Akustik düzenleme ihtiyaçlarınızın için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Akustik Duvar Paneli Uygulama Görselleri