Şimdi Arayın : 03129114852

Ses yankı da eko sorunu, akustikte bir sesin düz ve pürüzsüz ve yeterli sönümleme özelliği olmayan zeminlere çarparak belli bir süre sonra duyulan yansımasıdır. Yankının tipik örnekleri boş bir odanın duvarından ve tavanından gelen yansıma sesidir. Bu konuda en çok sorun yaşanan ve akustik düzenleme ihtiyacı bulunan ortamların başında Stüdyo, Reji, Konferans salonu, toplantı salonu, balo salonu, evde sinema odası, sinema salonu başlıca akustik düzenleme ihtiyacı olan alanlardır.

Ortam Akustiği

Ortam akustiği bir mekanın içinde bulunan seslerin yankı seviyesinin düşürülmesi ve konuşma ses, müzik sesi gibi seslerin daha anlaşılır hale getirilmesini amaçlayan çalışmaların tümüdür. Bu anlamda kullanılan Akustik kumaş, Yanmaz piramit sünger, yanmaz yumurta sünger, cam yünü gibi ürünler bulunmaktadır. Yumurta sünger ve piramit sünger ürünleri ortam akustiğini sağlayan en büyük avantajı düşük bütçeli ürünler olmasıdır. Dezavantajı ise bu ürünlerin simetri ve renk sorunlarının bulunmasıdır. Bu anlamda sinema salonu konferans toplantı salonu gibi alanlarda Akustik Kumaş Panel kullanmak doğru tercih olacak. Akustik kumaş paneller yanmaz özellikte ve akustik özellikte kumaşlarla kaplı 20mm 40mm den başlayan yükseklik ölçülerinde ve içlerinde camyünü bulunan sesi absorbe edebilen özellikle ve 95kg/m3 gibi yüksek yoğunluğa sahip ürünlerdir. Bu ürünler ortam akustiğini düzenlerken aynı zamanda ortamın daha ferah daha nezih ve göze hitap bi dekorasyon sağlamaktadır.

Ses sorununuzu minumum seviye indirmek ve en düşük maliyetle sorunu gidermek doğru ürün kullanımı ve uygulaması ve dolayısıyla yüksek tecrübe isteyen bir durumdur. Gürültü yalıtımı ve Akustik düzenleme ihtiyaçlarınızın için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Ses Yalıtım Uygulama Görselleri